ADELE i Władca Pierścieni – premiery Galakty

planszowenewsy.pl 1 miesiąc temu

Dzisiaj premiera trzech tytułów wydawnictwa Galakta: ADELE, Władca Pierścieni: Wyprawa do Góry Przeznaczenia oraz Omeny Faraona.

ADELE i Władca Pierścieni. Premiera

Wydawnictwo Galakta miało trochę przygód z grą ADELE, co niestety wystawiło na cierpliwość wielu graczy. Na szczęście czas oczekiwania się skończył i gra ma szczęśliwy „happy end”. Swoją premierę ma w towarzystwie dwóch innych tytułów, równie wyczekiwanych: Władcy Pierścieni -Wyprawa do Góry przeznaczenia oraz dodatku do gry Znak Starszych Bogów – Omeny Faraona.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Gamefound Feast, czyli co nowego czekać będzie na nas na platformie?

Plansza do gry

Deimos – statek kosmiczny wyruszył w pierwszą załogową misję na Marsa. Na jego pokładzie zainstalowano najnowocześniejszy system sztucznej inteligencji – ADELE (Administrator Dedykowany Ekosystemu Ludzko-Elektronicznego). W trakcie podróży załoga przekonuje się, iż ADELE zmieniła swój status z systemu wspierania na wrogo nastawiony centralny system.

Tak zaczyna się wasza przygoda. W grze jeden z graczy wciela się w zbuntowany system, pozostali zaś w członków załogi. Będą oni przemieszczali się po statku w poszukiwaniu przedmiotów niezbędnych do ukończenia jednej z dwóch misji: wyłączenia ADELE lub ucieczki ze statku. Gracz wcielający się w SI będzie natomiast robił wszystko, aby im w tym przeszkodzić.

Każdy z graczy, niezależnie od roli ma szereg narzędzi, aby wykonać swoje zadanie. Kto zwycięży zależy od sprytu i… odrobiny szczęścia.

Grę znajdziecie w sklepach za ok. 165 zł np. tutaj.

Informacje pudełkowe:

 • Liczba graczy: 1-5
 • Wiek: 12+
 • Czas rozgrywki: 90-120 min.
 • Link do BGG

Razem z Frodo!

Jedna z kart spotkań

Władca Pierścieni: Wyprawa do Góry Przeznaczenia to gra kooperacyjna dla całej rodziny. Razem z Frodo weźmiecie udział w pełnej niebezpieczeństw wyprawie d tytułowej Góry Przeznaczenia. Waszym celem jest dotarcie tam i zniszczenie Jedynego Pierścienia.

Niezależnie od liczby graczy, w grze bierze udział cała drużyna bohaterów: Frodo i Sam, Merry i Pippin, Aragorn, Legolas i Gimli. Do każdego członka drużyny przypisana jest kość w konkretnym kolorze. W każdej turze, aktywny gracz rzuca kostkami a następnie wykonuje akcje. Kości spotkań powiązane są z kartami na torze spotkań – wyrzucona wartość wskaże kartę, która będzie rozpatrywana. Na nich mogą być wrogowie – wtedy dochodzi do walki, lub sprzymierzeńców, którzy pomogą w wyprawie.

Wynik na kości Drużyny Pierścienia natomiast wskazuje o ile pół przesunięty zostanie pionek w kolorze wybranej kości. o ile na polu znajduje się dodatkowy symbol – rozpatrywane jest wydarzenie.

Wygrywacie gdy uda Wam się dotrzeć drużyną do góry przeznaczenia. Przegrywacie, gdy znacznik pierścienia dojdzie do ostatniego pola, lub gdy pojawi się dziewiąty Nazgul na planszy.

Grę znajdziecie w sklepach za ok. 120 zł np. tutaj.

Informacje pudełkowe:

 • Liczba graczy: 1-4
 • Wiek: 10+
 • Czas rozgrywki: 30-60 min.
 • Link do BGG

Śledztwo w Egipcie

Elementy do gry w dodatku

Omeny Faraona, to dodatek do gry Znak Starszych Bogów. Tym razem będziecie poszukiwać zaginionej ekspedycji archeologicznej. Przygoda oraz liczne niebezpieczeństwa czeka na was w Egipcie, gdzie do waszej dyspozycji będzie 6 nowych badaczy i wiele dodatkowych komponentów zawartych w pudełku dodatku.

Grę znajdziecie w sklepach za ok. 165 zł np. tutaj.

Informacje pudełkowe:

 • Liczba graczy: 1-8
 • Wiek: 13+
 • Czas rozgrywki: 60-90 min.
 • Link do BGG

TU SĄ NEWSY » GRY KOOPERACYJNE

ADELE i Władca Pierścieni – premiery Galakty
Sky Team: Turbulencje. Zapowiedź pierwszego dodatku do Sky Team
Jaki prezent na koniec roku szkolnego? Propozycje do 50zł
Idź do oryginalnego materiału