Azoty wygrywają przed własną publicznością |#LPU24.pl

3 dni temu

W 3. kolejce Orlen Superligi szczypiorniści Azotów mieli okazję po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentować się we własnej hali w rywalizacji ligowej. Przeciwnikiem puławian w sobotnie popołudnie było Zagłębie Lubin.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, po kilku minutach obejmując prowadzenie 4:1, a potem 7:3. Z czasem goście zaczęli grać coraz skuteczniej i po 15 minutach gry odrobili straty. Pierwsza połowa zakończyła się przy dwubramkowym prowadzeniu puławian.

W drugiej części meczu oba zespoły toczyły zaciętą walkę. Lubinianie zdobyli dwie bramki przewagi, a po chwili cztery trafienia z rzędu padły łupem puławskich gospodarzy tego meczu. W ostatnim kwadransie spotkania gracze Azotów weszli na zdecydowanie wyższe obroty i zdominowali swoich przeciwników na parkiecie. Puławianie wygrali ostatecznie 37:31. Najbardziej wartościowym graczem spotkania został wybrany zdobywca 12 bramek Łukasz Gogola.

Azoty – Puławy: Tsintsadze, Borucki – Gogola 12, Dikhaminija 5, Jarosiewicz 5, Janikowski 4, Marciniak 3, Górski 3, Adamski 2, Zarzycki, Antolak 1, Jaworski 1, Kowalik, Bereziński, Ponikowski.