AZS UMCS Lublin dominuje Polonię Warszawa na otwarcie sezonu OBLK

3 godzin temu

AZS UMCS Lublin z impetem rozpoczął nowy sezon OBLK, pokonując na wyjeździe SKK Polonia Warszawa 77-59. Mimo chwilowych trudności w drugiej kwarcie, podopieczne Krzysztofa Szewczyka przejęły kontrolę nad meczem, a świetna postawa nowych zawodniczek – Johnson, Miškinienė i Zempare – zapewniła im pewne zwycięstwo.

Mocny początek AZS UMCS Lublin w Warszawie

Spotkanie początkowo zapowiadało się na wyrównany pojedynek, jednak już po pierwszej kwarcie lublinianki wypracowały bezpieczną przewagę 24-14. Duża w tym zasługa Magdaleny Szymkiewicz i Stelli Johnson, która zakończyła mecz z dorobkiem 20 punktów.

Chwila dekoncentracji, szybka odpowiedź

Druga kwarta przyniosła chwilę słabości w szeregach AZS UMCS, co skrzętnie wykorzystała Polonia Warszawa. Wyrównana gra Nicholson i skuteczność zespołu warszawskiego doprowadziły do remisu 36-36. Trener Szewczyk gwałtownie jednak zareagował, a jego drużyna po przerwie wróciła do gry bardziej zmotywowana.

Litwinka i Zempare rządzą w drugiej połowie

W drugiej części meczu kluczową rolę odegrała Laura Miškinienė, która zaliczyła double-double, zdobywając 17 punktów i 12 zbiórek. Świetną postawą wyróżniła się również Batabe Zempare, której double-double (15 pkt./11 zb.) zapewniło lubliniankom pewne prowadzenie. Ostatnie minuty należały do rezerwowych, które dopełniły zwycięstwo 77-59.

„Wiedzieliśmy, iż w Warszawie zawsze gra się trudno. Po przerwie poprawiliśmy naszą grę i cieszymy się z przekonującego zwycięstwa.” – mówi trener AZS UMCS, Krzysztof Szewczyk.

Jak oceniacie występ AZS UMCS na otwarcie sezonu? Czy lublinianki są faworytkami do mistrzostwa? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!