Call of Duty: Black Ops 6 zakazane w Kuwejcie, prawdopodobnie z powodu polityki

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


Urzędnicy rządowi nie skomentowali publicznie zakazu, ale Activision potwierdziło to firmie Polygon Czarne Operacje 6 „nie został zatwierdzony do wydania w Kuwejcie”. Mówi się, iż zamówienia przedsprzedażowe złożone w Kuwejcie zostaną anulowane i zwrócone. „Mamy nadzieję, iż władze lokalne ponownie to rozważą i pozwolą graczom w Kuwejcie cieszyć się zupełnie nowym doświadczeniem w serii Black Ops” – dodał przedstawiciel.

Izba Handlowo-Przemysłowa Kuwejtu nie odpowiedziała na prośbę firmy Polygon o komentarz przed publikacją. Activision nie podało powodu zablokowania sprzedaży w Kuwejcie.

Czarne Operacje 6 została wydana w piątek i stanowi kolejną dużą odsłonę popularnej serii Activision. Choć w tytule jest sześć, Czarne Operacje 6 jest adekwatnie siódmą grą z serii Black Ops po roku 2020 Call of Duty: Black Ops Zimna Wojna. Czarne Operacje 6 Akcja rozgrywa się na początku lat 90. XX wieku i koncentruje się na tajnych misjach w historycznych warunkach wojennych. Akcja nowej gry rozgrywa się podczas wojny w Zatoce Perskiej, kiedy nieżyjący już iracki dyktator Husajn najechał Kuwejt, co stało się 42-dniowa okupacja. Czarne Operacje 6 zwiastuny przeplatają materiały archiwalne przedstawiające prezydentów USA George’a W. Busha i Billa Clintona z materiałami z gry, przy czym jedna scena pozornie przedstawia pożar szybów naftowych; prawdopodobnie jest to odniesienie do Irackie wojsko podpala 700 szybów naftowychwydarzenie, które spowodowało katastrofy ekologiczne i gospodarcze dla Kuwejtu.

„Zablokowanie tej gry może wydawać się teatralne, ponieważ ludzie znajdą sposób, aby kupić tę grę, jeżeli naprawdę tego chcą, czy to przez VPN, czy płacą wyższą cenę na czarnym rynku” – powiedział The New Arab lokalny analityk ds. gier w Kuwejcie. „Bardziej interesująca jest motywacja władz do zablokowania gry, której akcja toczy się w traumatycznym okresie dla Kuwejtu — wojnie w Zatoce Perskiej. Kuwejt do dziś ma trudności z utożsamieniem się z tym konkretnym momentem w historii, na dobre czy na złe”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału