Dostaliśmy pierwszy gameplay Assassin’s Creed Shadows

1 tydzień temu

Fani serii gier o losach asasynów na przestrzeni wieków mogą się cieszyć. Otrzymaliśmy właśnie 13-minutowy pokaz rozgrywki, z towarzyszącym omówieniem ze strony twórców.

Nowy materiał został zaprezentowany podczas tegorocznego wydarzenia Ubisoft Forward. Oprócz samego gameplayu, dyrektor gry Charles Benoit oraz dyrektor artystyczny Thierry Dansereau przedstawili dogłębną analizę systemów walki i skradania się w grze.

Zaciekły samuraj i skryta shinobi na tropie

Misja pokazana w wideo ma miejsce w przyzamkowym miasteczku Fukuchiyama, w prowincji Tamba. Nasi bohaterowie są tam w celu wytropienia skorumpowanego daimyō. Podczas rozgrywki możemy zobaczyć komplementarną dynamikę między dwoma grywalnymi bohaterami: Naoe, zwinnej i skrytej Shinobi, oraz Yasuke, nastawionemu na walkę Samurajowi.

Sam Ubisoft dodał także krótki opis charakteryzujący pokazany przez obie postacie na przestrzeni trwania misji wachlarz umiejętności:

Naoe ucieleśnia esencję shinobi-asasyna. Od wszechstronnego haka wspinaczkowego, który pozwala na skryte zabójstwa z powietrza i większą mobilność, po kunai i jej niestandardowe Ukryte Ostrze do szybkich eliminacji; ma ona dostęp do różnorodnego arsenału narzędzi do atakowania z cienia. Choć jest bardziej narażona w walce wręcz, potrafi umiejętnie parować, unikać ataków wrogów i kontratakować z zabójczą precyzją, wykorzystując światło, otoczenie i struktury wokół niej, aby pokonać swoich przeciwników.

Yasuke skupia się na bezpośrednich konfrontacjach, polegając na swoich wyjątkowych umiejętnościach bojowych i mistrzostwie w używaniu broni Samuraja. Niezależnie od tego, czy posługuje się kataną do decydujących ciosów, wybiera surową siłę Kanabō, czy angażuje przeciwników z daleka dzięki zabójczej flinty Teppō, potrafi poradzić sobie z wieloma wrogami naraz.

Ubisoft

Według zapowiedzi dewelopera, Assassin’s Creed Shadows w dniu premiery będzie dostępne na platformach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz PC i Mac. Oficjalnie gra ma zostać wydana 15 listopada 2024 roku.

Idź do oryginalnego materiału