Epic Games oskarża Apple o opóźnienie uruchomienia sklepu z grami na iOS

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Epickie gry oskarżył Jabłko celowego opóźnienia próby uruchomienia własnego sklepu z grami na iOS w Europie i złożyła kolejny wniosek antymonopolowy skarga do UE.

Twórca Fortnite powiedział, iż Apple odrzuca jego aplikację, ponieważ producent iPhone’a uważa, iż ​​etykiety i przyciski „Zainstaluj” i „Zakupy w aplikacji” są zbyt podobne do tych używanych w jego własnej aplikacji. Sklep z aplikacjami

Sklep z aplikacjami Epic Games na iOS

Europejskie prawo antymonopolowe Digital Markets Act (DMA) nałożyło szereg zmian na firmy, które uznano za wykorzystujące swoją dominującą pozycję na rynku w sposób antykonkurencyjny. Jedną z firm, których to dotyczyło, była firma Apple, której monopol na sprzedaż aplikacji na iPhone’a był niezgodny z prawem.

Firma została zobowiązana do zezwolenia zewnętrznym sklepom z aplikacjami na sprzedaż aplikacji na iPhone’a. Epic Games było jedną z pierwszych firm, które ogłosiły, iż zamierza to zrobić.

Jednak Apple nie zatwierdziło jeszcze aplikacji, a Epic twierdzi, iż podane powody są bezpodstawne. Agencja Reutersa raporty.

Wydawca gier wideo poinformował, iż Apple dwukrotnie odrzucił dokumenty złożone w celu uruchomienia sklepu Epic Games Store, ponieważ projekt niektórych przycisków i etykiet był podobny do tych stosowanych w App Store.

„Używamy tych samych konwencji nazewnictwa „Instaluj” i „Zakupy w aplikacji”, które są stosowane w popularnych sklepach z aplikacjami na wielu platformach, i postępujemy zgodnie ze standardowymi konwencjami dotyczącymi przycisków w aplikacjach iOS” — poinformowała firma Epic w serii postów na X.

„Odrzucenie przez Apple jest arbitralne, utrudniające i narusza DMA (Ustawę o rynkach cyfrowych). Podzieliliśmy się naszymi obawami z Komisją Europejską” – głosi oświadczenie.

UE jest już badam Apple za możliwe nieprzestrzeganie prawa.

Bitwa w USA między Apple i Epic również trwa

To tylko najnowszy rozwój wydarzeń w bitwie między Apple i Epic Games, ponieważ obie firmy przez cały czas toczą walkę również w sądzie w USA. Sędzia orzekł, iż Apple nie prowadzi monopolu i nie musi zezwalać na sklepy z aplikacjami innych firm w USA, ale musieć zezwolić na sprzedaż w aplikacji poza App Store.

Apple powiedziało, iż tak zrobi, ale nadal pobierałaby prowizję w wysokości 27% na nich (12% w przypadku małych deweloperów). Epic wrócił do sądu argumentować, iż było to działanie w złej wierze ze strony Apple, ponieważ było sprzeczne z całością intencji decyzji sędziego.

Już w maju sędzia wyraźnie zasugerowała, iż ​​prawdopodobnie wyda orzeczenie na korzyść Epic, wyrażanie niedowierzania na twierdzenia Apple, iż decyzja nie była motywowana finansowo. W następnym miesiącu zażądała, aby zobaczyć cała wewnętrzna dokumentacja Apple w sprawie decyzji o prowizji w wysokości 27%.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału