Aby osiągać kolejne rangi CS2, należy wykazać się sporymi umiejętnościami, ale także cierpliwością. W końcu nowy system zdecydowanie różni się od tego zaimplementowanego w Counter-Strike: Global Offensive. Jeśli jesteście nowymi graczami serii – warto zaznajomić się z charakterystyką poszczególnych rang w CS2.
Rangi CS2 – przewodnik po temacie. Spis treści
Chcesz być najlepszy? Sprawdź system rang w Counter-Strike 2

Przeskok z CS:GO na CS2 był dla wielu graczy szokujący nie tylko ze względu na nowe wymagania sprzętowe, ale również jakość rozgrywki. Valve zadbało o to, aby odpowiednio ją odświeżyć oraz dodać do niej sporo nowości. W ten sposób otrzymaliśmy znacznie bardziej realistyczną grafikę czy fizykę granatów, skoków i biegania. Naturalnie nie zabrakło również kosmetycznych zmian pokroju nowego wyglądu interfejsu i menu zakupu broni.
Niemniej z perspektywy doświadczonych graczy CS:GO za największą zmianę można uznać system rang w CS2. Valve pokusiło się bowiem o całkowicie nowe rozdanie, które wywróciło dotychczasowy prosty podział. W końcu nawet gracze, którzy nie spędzili dużo czasu z serią Counter-Strike znają tak popularne rangi jak „silvery”, „goldy”, „orzełki” czy „globale”.

Zeszłoroczne wdrożenie aktualizacji, która zamieniła Counter-Strike: Global Offensive w Counter-Strike 2 sprawiła, że powyższe zestawienie jest aktualne, jednak w nieco innym wydaniu. Tak się bowiem składa, że w CS2 gracze mają do czynienia z nowym trybem gry, który uchodzi za prawdziwy wyznacznik umiejętności.
Rangi CS2 – proste i przejrzyste spojrzenie na sprawę

Nowa gra to także nowe rangi. W przypadku CS2 ten temat możemy rozbić na kilka wątków. Wszystko to za sprawą różnych trybów gry, które korzystają z różnych sposobów na określenie umiejętności graczy. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę rang, które można osiągnąć we wszystkich trybach gry CS2.
Rangi CS2 w trybie Premier

- Poniżej 5000 punktów – ranga szara;
- 5000-9999 punktów – ranga jasnoniebieska;
- 10 000-14 999 punktów – ranga niebieska;
- 15 000-19 999 punktów – ranga fioletowa;
- 20 000-24 999 punktów – ranga różowa;
- 25 000-29 999 punktów – ranga czerwona;
- Powyżej 30 000 punktów – ranga złota.
W trybie Premier gra automatycznie osadzi nas w jednej z rang po wygraniu dziesięciu meczów. W momencie osiągnięcia danego stopnia każdy mecz wpływa na liczbę zdobytych punktów – wygrana oznacza dodanie do bilansu kolejnych liczb, a porażka ich odjęcie.
Rangi CS2 w trybie Turniejowym i Skrzydłowym

Znane nam rangi z CS:GO znajdziemy w trybach, które wywodzą się z tego tytułu. Mowa tu o trybach: Turniejowym i Skrzydłowym (wingman). Tutaj gracze, podobnie jak w starszym tytule mają do czynienia z klasycznym podziałem, który prezentujemy poniżej.
- Srebro 1 (Silver I);
- Srebro 2 (Silver II);
- Srebro 3 (Silver III);
- Srebro 4 (Silver IV);
- Elitarne srebro (Silver Elite);
- Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master);
- Złoty laur 1 (Gold Nova);
- Złoty laur 2 (Gold Nova);
- Złoty laur 3 (Gold Nova);
- Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master);
- Mistrzowski obrońca 1 (Master Guardian);
- Mistrzowski obrońca 2 (Master Guardian);
- Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite);
- Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian);
- Legendarny orzeł (Legendary Eagle);
- Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master);
- Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class);
- Elita światowa (Global Elite).
Co ważne, gracze również są osadzani w konkretnej randze po wygraniu dziesięciu meczów turniejowych lub skrzydłowych. Niestety w przeciwieństwie do trybu Premier, w tym przypadku trudno śledzić progres, ponieważ Valve wciąż nie udostępnia konkretnych informacji dotyczących tego, ilu zwycięstw gracz potrzebuje do awansu. To samo dotyczy spadku z rangi – ta niechciana zjawa może nawiedzić nas niemalże po każdej porażce.
Rangi CS2/CS:GO/ w trybie Danger Zone

W trybie battle-royal, który z czasem zapewne trafi do CS2 gracze walczą o jedną z piętnastu rang. Oczywiście im wyższa klasyfikacja, tym wyższy poziom umiejętności przeciwników, z którymi mierzymy się w trybie Danger Zone. Tak prezentowały się rangi jeszcze w CS:GO:
- Szczur Laboratoryjny I (Lab Rat I);
- Szczur Laboratoryjny II (Lab Rat II);
- Biegnący Zając I (Sprinting Hare I);
- Biegnący Zając II (Sprinting Hare II);
- Dziki Zwiadowca I (Wild Scout I);
- Dziki Zwiadowca II (Wild Scout II);
- Elitarny Dziki Zwiadowca (Wild Scout Elite);
- Lisi Łowca I (Hunter Fox I);
- Lisi Łowca II (Hunter Fox II);
- Lisi Łowca III (Hunter Fox III);
- Elitarny Lisi Łowca (Hunter Fox Elite);
- Leśny Wilk (Timber Wolf);
- Żarzący Wilk (Ember Wolf);
- Płonący Wilk (Wildfire Wolf);
- Wyjący Alfa (The Howling Alpha).
Co jeszcze powinieneś wiedzieć o rangach w CS2?

Jak sami widzicie system rang w CS2 nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że w każdym z wymienionych wyżej trybów ranga gracza wygasa po 30 dniach nieaktywności. W praktyce oznacza to, że jeśli przez cały miesiąc nie zagracie pełnego meczu rankingowego – z konta znika zdobyta ranga. Wówczas, aby ją „odzyskać”, należy wygrać jeden mecz w danym trybie gry.
Tymczasem, jeśli chcecie nieco rozwinąć swoje umiejętności w nowej odsłonie serii Counter-Strike, pozwólcie, że odeślę was do naszego tekstu, gdzie poznacie komendy do CS2. Podobnie jak w przypadku komend do CS:GO są one niezwykle przydatne podczas trenowania, ale również w trakcie rozgrywania meczów turniejowych. Z kolei, jeśli chcielibyście spojrzeć w przyszłość, odsyłam do naszych tekstów z kodami do Wiedźmina 4 oraz kodami do The Sims 5.
Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Valve / materiały prasowe
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.