Hearthstone: Into the Emerald Dream – 5 talii, które warto sprawdzić

news.5v.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: INTERIA.PL


Czym grać w nowej ekspansji Hearthstone? Przedstawiamy kilka propozycji dla osób, które szukają silnych, popularnych talii do gry w Standardzie.

Niecały tydzień minął dopiero do premiery Hearthstone: Into the Emerald Dream. Długo wyczekiwana ekspansja wprowadziła blisko 150 nowych kart, dwa nowe słowa najważniejsze i kilka legendarnych kart, które śnią się ostatnio po nocach najbardziej zaangażowanym graczom. Powoli klaruje się również meta w Standardzie, co daje nam możliwość bliższego przyjrzenia się najsilniejszym deckom.

Czym warto grać przed pierwszymi zmianami w balansie? Oto nasze propozycje:

Armor Demon Hunter

Zacznijmy od najbardziej oczywistej propozycji. o ile spróbowaliście już swoich sił w Into the Emerald Dream, prawdopodobnie spotkaliście się z tą talią. Wszystko kręci się tutaj wokół karty Arkonite Defense Crystal. Demon Hunter ma na celu jak najszybciej doprowadzić do śmierci tej karty, rozpoczęcia budowy swojego Starshipu i kiedy ten osiągnie zadowalające statystyki, zagrania karty The Exodar. Reszta talii zbudowana jest głównie wokół przywracania Kryształu na stół i dalszego ulepszania Starshipu.

The Exodar otwiera możliwość zadania potencjalnie dużych obrażeń lub uzyskania absurdalnych ilości pancerza. Stąd bierze się nazwa talii. Jest to bez wątpienia jeden z najmocniejszych decków na początek Into the Emerald Dream. Warto mieć jednak na uwadze, iż styl gry jest bardzo specyficzny i może nie przypaść do gustu wielu osobom, co widać aktualnie po sentymencie społeczności.

Imbue i Zerg Hunter

Najpopularniejszym aktualnie deckiem w grze na niższych rangach jest Zerg Hunter, bardzo szybka i skuteczna talia, która wykorzystuje sporo kart dostępnych wcześniej w Hearthstone. Stosunkowo łatwa, prosta do wytłumaczenia talia. Chcemy zasypać stół Zergami, przejąć kontrolę nad meczem, a kiedy potrzebujemy zadać ostateczny cios w końcowej fazie gry, na pomoc przychodzi Kerrigan.

Hunter często grany jest również w formie Imbue, z wykorzystaniem nowego słowa kluczowego wprowadzonego w Into the Emerald Dream. Gwiazdą talii jest tutaj King Plush. Chcemy jak najszybciej mieć go w ręku, a później stopniowo ulepszać i zmniejszać jego koszt. Ostatecznie doprowadzamy do zerowego kosztu i ogromnej ilości ataku jednostki z szarżą, która przy okazji pozbywa się wszystkich jednostek ze stołu.

Leech Death Knight

Kolejny mocny, aczkolwiek trudniejszy w grze deck oparty na Leechach. Na koniec każdej tury leeche kradną punkt zdrowia z przeciwnika o najniższej liczbie punktów HP. Umiejętność ta może przechodzić przez pancerz, ignorować taunty i jest stopniowo ulepszana przez różnego rodzaju karty w talii. Talia dla miłośników konsekwentnej, spokojnej rozgrywki z bardzo dużą ilością kontroli. Mecze są dłuższe, bardziej wymagające, ale bez wątpienia jest to jeden z najskuteczniejszych aktualnie decków w Hearthstone.

Protos Mage

Nowy wariant Protos Mage’a w dużym stopniu opiera się na kartach z mini-setu Starcrafta, które zna już większość weteranów Hearthstone’a. Into the Emerald Dream pozwoliło jednak wzbogacić ten popularny już wcześniej deck i uczynić go choćby silniejszym. Protos Mage dobrze radzi sobie w aktualnej mecie i daje możliwość zadawania bardzo dużych ilości obrażeń. W klasycznym budowaniu Protosów towarzyszy nam nowa mechanika Imbue i regularnie przyzywane Wispy, które w trakcie trwania meczu stają się coraz silniejsze.

Location Warlock

Najpopularniejszy z Warlocków oparty na wyjątkowej umiejętności lokacji. Zamiast zasypywać stół jednostkami, korzystamy z efektów lokacji, zadając obrażenia, likwidując rywali i przyzywając silne jednostki. Warlock nie należy do najprostszych talii, wymaga trochę umiejętności planowania, ale potrafi dać sporo satysfakcji, kiedy z paru zniszczonych lokacji wychodzą jednostki 8/8 z Rushem. Niekwestionowanym królem Location Warlocka jest Seaside Giant, którego koszt zmniejsza o 2 każda użyta lokacja. Bardzo gwałtownie w nasze ręce trafia w rezultacie karta 8/8, która kosztuje 0 many. W połączeniu z paroma cennymi legendami i kartami komplementującymi liczne lokacje, otrzymujemy bardzo interesujący, popularny w aktualnej mecie deck.

Idź do oryginalnego materiału