W ostatnich dniach dyskusja na temat cyfrowej dystrybucji znowu rozgorzała, tym razem jednak z powodu gry GTA 6, która nie będzie oferowana na płytach w dystrybucji płytowej, a wyłącznie cyfrowej (poprzez umieszczenie kodu w pudełku). Od lat jesteśmy świadkami postępującej dystrybucji cyfrowej, a takie działania tylko jeszcze bardziej marginalizują znaczenie płyt. Teraz poznaliśmy kolejny "urok" cyfryzacji. Nie dotyczy on bezpośrednio Polski, ale i tak pokazuje skalę problemu.