Logitech Yeti GX – gamingowy mikrofon nie tylko do gier

7 miesięcy temu
Zdjęcie: Logitech Yeti GX – gamingowy mikrofon nie tylko do gier


Wow! Ale masz dobre audio. Takie słowa usłyszałem na naszym DailyWebowym daily. To zasługa Logitech Yeti GX!

Od jakiegoś czasu mam przyjemność testować mikrofon Logitech Yeti GX. Mikrofon przeznaczony z myślą o grach, ale nadający się nie tylko dla graczy i streamerów. Wreszcie też mikrofon, który docenili moi współpracownicy, którzy w tej kwestii zdecydowanie nie są osobami z przypadku.

Sześć lat temu Logitech kupił Blue za 117 milionów dolarów. Od tego czasu Logitech czerpie garściami ze spuścizny Blue, którego mikrofony Yeti i Snowball były swego czasu szalenie popularne wśród wielu twórców. Owocem tego jest testowany dziś Logitech Yeti GX.

Logitech Yeti GX wygląd i jakość wykonania

O wyglądzie i jakości wykonania mikrofonu Logitech Yeti GX pisałem już trochę w pierwszych wrażeniach z testowania tego sprzętu. Powtórzę jednak, iż mikrofon prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i mimo swojego gamingowego rodowodu, stylistyka mikrofonu nie determinuje użycia go tylko do celów streamersko-gamingowych. Sprzęt wygląda dość minimalistycznie, ze stylowym wygiętą w łuk podstawką, tworzy spójny, elegancki duet, który pasować będzie do większości wnętrz i komputerów. Niestety taka forma budowy mikrfofonu praktycznie wyklucza montaż koszyka antywstrząsowego. Gracze docenią podświetlany ring na dole oraz również podświetlaną litera G – logo linii Logitech G, których sposoby świecenia można definiować w aplikacji. Szkoda, iż nie udało się zmieścić w mikrofonie złącza mini jack, by bezpośrednio podpiąć do niego słuchawki. https://dailyweb.pl/recenzja-logitech-g-yeti-orb/ Złego słowa nie mogę powiedzieć także o jakości wykonania. Zresztą Logitech przyzwyczaił nas do najwyższych standardów w tej kwestii. Mikrofon jest zaskakująco lekki, jednak nie wpływa to w żaden sposób na moją ocenę jego wykonania, a jego niewielką wagę równoważy dość ciężka podstawka, dzięki której sprzęt stabilnie stoi na biurku. Obudowa mikrofonu została wykonana z metalu, a pokrętło wzmocnienia, przycisk pozwalający na wyciszenie urządzenia oraz ring do podświetlenia to solidne tworzywo sztuczne. Z wysokiej jakości tworzywa sztucznego stworzono także podstawkę. [caption id="attachment_232470" align="alignnone" width="1920"] Pokrętło w Yeti GX jest podświetlane, by na pierwszy rzut oka widzieć status mikrofonu i ma przyjemny skok[/caption]

Logitech Yeti GX – specyfikacja

Poniżej znajdziecie pełną specyfikację mikrofonu Logitech Yeti GX.
Typ: Dynamiczny
Częstotliwość próbkowania: 24bit / 96KHz
Wzór biegunowości: Superkardioidalny
Pasmo przenoszenia: 60Hz - 18.5kHz
Maks. SPL: 135 dB (THD 1% kHz)
Złącze: USB-C do USB-A
Stosunek sygnału do szumu: 78 dB
Podświetlenie: Dwustrefowe RGB z LIGHTSYNC
Montaż: W zestawie stojak lub dowolny wysięgnik (wymagany adapter w zestawie)
Wymiary: Masa: 616 g Wysokość: 170 mm Szerokość: 100 mm Głębokość: 100 mm

Logitech Yeti GX jakość dźwięku

Logitech Yeti GX wyposażono w niestandardową dynamiczną kapsułę, która nadaje się najlepiej do tego, do czego została zaprojektowana – do grania. Mikrofon ten działa w oparciu o interfejs USB. Yeti GX świetnie zbiera dźwięk z frontowej części, jednak średnio nadaje się do nagrywania podcastu w grupie, czy grupowego nagrywania gier RPG. Jakość dźwięku jest moim zdaniem naprawdę niezła, co poświadczyć mogą inni redaktorzy DailyWeba, którzy mieli okazję mnie słuchać na co dzień. Mikrofon sprawnie wycina dźwięki otoczenia, takie jak chociażby kliknięcia przycisków klawiatury. Jak przystało na mikrofon dynamiczny, który powinien być używany głównie do występów na żywo, charakteryzuje się mniejszą czułością i lepiej znosi głośniejsze dźwięki. Charakterystyką mikrofonu dynamicznego jest także mniejsza podatność na sprzężenia niż mikrofon pojemnościowy, jednak mnie nie udało się doprowadzić do takiego problemu. [audio m4a="https://alfred.dailyweb.pl/wp-content/uploads/2024/03/logitech_yeti_gx.m4a"][/audio]

Logitech Yeti GX – dedykowana aplikacja

Logitech Yeti GX obsługuje się przez aplikację Logitech G Hub. Jako użytkownik systemu MacOS jestem zadowolony z faktu, iż aplikacja od Logitecha działa natywnie także na tym systemie operacyjnym. Niestety w branży gamingowej nie jest to oczywistością. o ile korzystacie z innych sprzętów od Logitecha, z gamingowej serii G, to wszystkie one będą Wam się wyświetlały w jednej appce, która pozwala także na synchronizowanie podświetlenia sprzętów! Świetny bajer. [caption id="attachment_232424" align="alignnone" width="1920"] Podświetlenie mikrofonu Yeti GX może być synchronizowane z innymi urządzeniami od Logitecha[/caption] Poza podświetleniem, w aplikacji G Hub znajdziemy bardzo ciekawą opcję Blue Voice. Dzięki niej możemy skorzystać z predefiniowanych filtrów, które nakładane są na nasz głos w czasie rzeczywistym. Poza trybami takimi jak Broadcaster czy More Bass możemy wybrać także efekty, które zmienią nasz głos na styl robota, strażnika czy osoby z programu ochrony świadka. Z efektów skorzystałem raz i raczej nie planuję wracać, ale odpowiednio dopasowane ustawienia Blue Voice, w tym włączony filtr górnoprzepustowy, towarzyszą mi na co dzień i jestem z nich bardzo zadowolony, zwłaszcza iż jestem osobą, która bardzo nie lubi słuchać swojego głosu.

Logitech Yeti GX – werdykt

Logitech Yeti GX to świetnie wykonany mikrofon, o ciekawym wyglądzie i dobrej jakości dźwięku. Sprzęt wyceniono na 699 złotych, co jest ceną dość sporą i pewnie dałoby się znaleźć mikrofon o podobnej jakości dźwięku taniej. Z pewnością będzie to jednak ciekawa propozycja dla graczy, twórców treści czy osób, które mają już inne produkty z serii Logitech G. Ja się z Yeti GX bardzo polubiłem.
Idź do oryginalnego materiału