Ogromny sukces młodego dewelopera. Lethal Company bije rekordy popularności

8 miesięcy temu
Zdjęcie: Polsat Games


Ostatnimi laty rynkiem gier komputerowych zawładnęły ogromne korporacje, które swoim monopolem wywierają z tego środowiska mniejszych deweloperów, którzy często pracują w pojedynkę. Tym bardziej cieszyć może nas ogromny sukces Lethal Company, za którego produkcję odpowiedzialny jest 21-letni użytkownik kryjący się pod pseudonimem Zeekerss.


Czym jest gra Lethal Company?


Gra Lethal Company zadebiutowała na rynku niedawno, bowiem 23 października 2023. Produkcja jest kooperacyjnym horrorem, którego przechodzić możemy wraz ze znajomymi i to właśnie ten aspekt szczególnie urzekł fanów. W Lethal Company każdy z graczy wciela się w rolę postaci, której zadaniem jest zbieranie złomu z księżyca i eksplorowanie jego najbardziej tajemniczych zakamarków na rzecz tajemniczej korporacji, pokonując wiele przeszkód na swojej drodze.
Podczas rozgrywki musimy zważać na liczne zagrożenia i niebezpieczeństwa, w tym pułapki, wieże, potwory. Jak więc widać sama fabuła jest więc bardzo prosta, podobnie zresztą jak grafika, która w żaden sposób nie wyróżnia się na tle innych horrorów na rynku. W samej grze jest jednak coś, co pokochali fani, a czego nie jest w stanie pojąć ten, kto nie spróbował jeszcze swoich sił w Lethal Company.Reklama


Lethal Company bije rekordy popularności na Steam


Lethal Company to produkcja, która wciąż jest we wczesnym etapie tworzenia. Mimo to już teraz bije rekordy popularności na platformie Steam. W chwili obecnej ma niemal wyłącznie pozytywne oceny, a ubiegłej nocy grało w nią ponad 115 tysięcy użytkowników w jednym momencie. W sukces projektu uwierzyć nie mógł sam twórca gry, który zapowiedział na platformie X, iż gra będzie stale aktualizowana i jest to dopiero jej początek.


Według wstępnych wyliczeń GameDiscoverCo szacuje się, iż bijący rekordy popularności horror mógł sprzedać się już w ponad siedmiuset tysiącach egzemplarzach, co daje zysk brutto dla solowego autora na poziomie ponad siedmiu milionów dolarów.
Idź do oryginalnego materiału