
fot. Radio DoxaMieszkańcy miejscowości Gracze spotkali się przy tamtejszej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w szczytnym celu. Mowa o Festynie Charytatywnym, który był inicjatywą Pawła Kosteckiego, menadżera wielu znanych artystów. Całość zebranych środków z imprezy zostanie przekazana na rzecz Lidii Rudnickiej, która walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi.
– Ruch społeczny, który powstał wokół tego tematu jest bardzo budującą sprawą i bardzo się z tego cieszę, iż w naszej parafii jest on tak głośny – mówi ks. Artur Kasprzycki, proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Graczach.
– Jestem od wielkim wrażeniem ile ludzi przyszło. Organizacyjnie staraliśmy się to jakoś dopiąć i myślę, iż ostatecznie wszystko wyszło. Mimo wszystko najważniejsi są ludzie – tłumaczy Zdzisława Sójka, przewodnicząca Zespołu Caritas przy Parafii Trójcy Świętej w Graczach.
– Dzieci bardzo lubią tatuaże, więc my jako przedszkole pomagamy poprzez plecenia warkoczyków i malowanie tatuaży – dodaje Mariola z przedszkola w Graczach.
Za organizację festynu odpowiadały m.in. Parafia Trójcy Świętej w Graczach i działająca przy niej Caritas.
ks. Artur Kasprzycki, Zdzisława Sójka, Mariola:
autor: JD

3 dni temu

















