Przyszli pomagać i dobrze się bawić. Wyjątkowy festyn w Graczach

3 dni temu
fot. Radio Doxa

Mieszkańcy miejscowości Gracze spotkali się przy tamtejszej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w szczytnym celu. Mowa o Festynie Charytatywnym, który był inicjatywą Pawła Kosteckiego, menadżera wielu znanych artystów. Całość zebranych środków z imprezy zostanie przekazana na rzecz Lidii Rudnickiej, która walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi.

– Ruch społeczny, który powstał wokół tego tematu jest bardzo budującą sprawą i bardzo się z tego cieszę, iż w naszej parafii jest on tak głośny – mówi ks. Artur Kasprzycki, proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Graczach.

– Jestem od wielkim wrażeniem ile ludzi przyszło. Organizacyjnie staraliśmy się to jakoś dopiąć i myślę, iż ostatecznie wszystko wyszło. Mimo wszystko najważniejsi są ludzie – tłumaczy Zdzisława Sójka, przewodnicząca Zespołu Caritas przy Parafii Trójcy Świętej w Graczach.

– Dzieci bardzo lubią tatuaże, więc my jako przedszkole pomagamy poprzez plecenia warkoczyków i malowanie tatuaży – dodaje Mariola z przedszkola w Graczach.

Za organizację festynu odpowiadały m.in. Parafia Trójcy Świętej w Graczach i działająca przy niej Caritas.

ks. Artur Kasprzycki, Zdzisława Sójka, Mariola:

autor: JD

Idź do oryginalnego materiału