Żabson na zwieńczenie drugiego dnia Święta Granitu Strzegomskiego. Kto wystąpi w niedzielę? [FOTO]

1 miesiąc temu

Koncert Żabsona oraz lokalnych zespołów rap/hip-hop, biegowa rywalizacja podczas 11. edycji Strzegomskiej Dwunastki, a także turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu były głównymi punktami sobotnich wydarzeń Święta Granitu Strzegomskiego. Jakie atrakcje organizatorzy szykują na ostatni dzień miejskiej imprezy?

W sobotę strzegomskim Rynkiem zawładnęli biegacze. W samo południe wystartował bieg Strzegomska Dwunastka, który poprzedziły biegi dziecięce. Po południu w sali balowej SCK II odbył się turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Wieczorem do centrum miasta powróciła muzyka, a na scenie głównej wystąpiły lokalne zespoły rap/hip-hop. Drugi dzień święta miasta zakończył koncert Żabsona.

1 z 70

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVIII Regionalnej Giełdy Minerałów. Od godziny 13.00 przy fontannach w Rynku działać będzie strefa rzeźby. Od godziny 14.00 na małej scenie w centrum Strzegomia przewidziano plener malarski, zabawy z klaunem oraz strefę „Sekrety krainy samurajów”.

Kolejne wydarzenia będą odbywać się na scenie głównej, na której wystąpią: Granit Wind Orchestra (godz. 15.00), zespół Dalibor z Czech (godz. 15.30), zespół Mensis (godz. 16.20). Na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego na scenie pojawią się: OYA (godz. 17.00), Ślad (godz. 18.00) oraz Ania Dąbrowska (19.00).

/mn/

fot. Radio Sudety 24

Idź do oryginalnego materiału