Abonament bez telefonu czy z urządzeniem? Odpowiedź na to pytanie jest prosta — obie oferty są korzystne. Wybór zależy więc wyłącznie od własnych oczekiwań. Skoro tak, to komu przyda się umowa, która nie przewiduje zakupu telefona? jeżeli przyszedł moment na zmianę operatora, warto poznać też zalety, jakie ma taka usługa.
Komu przyda się abonament bez telefonu?
Abonament bez telefonu jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które już mają urządzenie i nie chcą go zmieniać. Z profitów, jakie daje taka umowa z operatorem, skorzystają m.in. posiadacze flagowych sprzętów. Nie wszyscy kupują je za gotówkę. jeżeli do finalizacji kredytu na telefon zostało jeszcze dużo czasu, można zdecydować się na abonament, a tym samym nie spłacać drugiego, zbędnego urządzenia.
Z oferty abonamentu bez telefonu zadowolone będą też osoby, które często zmieniają urządzenia. Do tego grona zaliczają się użytkownicy, którzy co roku sprzedają swoje telefony i wymieniają na nowsze modele. jeżeli mają w perspektywie tylko niewielką dopłatę do ceny nowych egzemplarzy, oferty ze sprzętem nie są im potrzebne.
Nad podpisaniem takiej umowy mogą zastanowić się również użytkownicy służbowych sprzętów, z których korzystają też prywatnie. Do grona osób, dla których lepszym wyborem będzie abonament bez telefonu, zaliczają się jeszcze właściciele telefonów gamingowych. Modele dla graczy rzadko są dostępne w ofertach operatorów.
Podpisanie takiej umowy to dobra decyzja także dla kupujących urządzenia za granicą. Na niektóre rynki (np. koreański i chiński) wydawane są egzemplarze niedostępne w Europie. Różnice przeważnie obejmują kolor obudowy, zastosowane procesory oraz inne wersje pamięci na pliki.
Abonament bez telefonu — od czego zależy jego cena?
Usługi operatorów zwykle kosztują tyle samo i to niezależnie od tego, czy klient kupił telefon. W drugim przypadku do miesięcznej opłaty sieć komórkowa dolicza ratę za urządzenie. Osoby niezainteresowane zakupem telefonu mają więc ułatwiony wybór. Wydatki będą zależeć tylko od:
- liczby gigabajtów, które klient może wykorzystać w ciągu miesiąca na przeglądanie internetu i używanie aplikacji;
- opłat (albo ich braku) za wykonywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości SMS i MMS;
- dodatkowych usług, które proponują operatorzy.
Oprócz tego trzeba pamiętać o czasie trwania umowy. Operatorzy sieci komórkowych przeważnie różnicują swoje oferty. Osoby, które zdecydują się na dłuższy abonament, np. na dwa lata, mają szansę co miesiąc płacić mniej, niż klienci wybierający roczny dostęp do usługi.
Ostatnia kwestia, o której warto pamiętać, to opłata aktywacyjna. Co ważne, nie jest ona przypisana tylko do ofert abonamentu bez telefonu. Trzeba jednak wiedzieć, iż za uruchomienie usługi sieć może doliczyć do pierwszego rachunku kilkadziesiąt złotych. Czasem takiego wydatku można uniknąć. Operatorzy często dają upust klientom, którzy usługę zamówili przez internet, a nie w salonie.
Pakiety danych w abonamentach bez telefonów
Miesięczny koszt abonamentu bez telefonu można łatwo dopasować do swoich oczekiwań. Dużo zależy m.in. od wybranego pakietu danych mobilnych. Osoby, które kilka korzystają z internetu poza siecią Wi-Fi, zainteresują niedrogie oferty dające do wykorzystania kilka gigabajtów na przeglądanie sieci i używanie aplikacji.
Wśród ofert abonamentu bez telefonu coś dla siebie znajdą również klienci, którzy potrzebują dużo internetu mobilnego. W cenie takich usług operatorzy zawierają nie tylko kilkadziesiąt gigabajtów do wykorzystania na terenie Polski, ale jeszcze pakiety dające dostęp do sieci w ramach roamingu obejmującego kraje Unii Europejskiej.
Wiele osób nie chce albo nie może liczyć kolejnych zużytych gigabajtów danych. Odpowiedzią na potrzeby takich klientów są oferty z nielimitowanym w Polsce dostępem do internetu mobilnego. Oprócz tego abonenci dostają duże pakiety do wykorzystania w państwach UE. Niekiedy można dostać coś jeszcze, np. drugą kartę SIM z setkami gigabajtów internetu bezprzewodowego.
Dodatkowe korzyści w abonamentach bez telefonów
Osoby, które wybiorą abonament bez telefonu, dostają dużo więcej niż pakiety danych mobilnych dopasowane do konkretnych wymagań. W ramach wielu ofert są jeszcze darmowe rozmowy oraz wiadomości SMS i MMS. Dzięki temu klienci nie muszą obawiać się m.in. o to, iż długie konwersacje doprowadzą do naliczania dodatkowych kwot do rachunków.
Abonament bez telefonu czasem daje także dostęp do telewizji internetowej — w zależności od aktualnych promocji. Wtedy po zalogowaniu się do serwisu klienci mają do wyboru kilkadziesiąt kanałów telewizyjnych oraz zasobu filmów i seriali na żądanie. zwykle z obu źródeł rozrywki można korzystać na stronie internetowej usługi albo w aplikacji.
Wymienione korzyści udowadniają, iż abonament bez telefonu to dobry wybór. Rezygnacja z zakupu urządzenia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi ograniczeniami. Decyzja zależy zatem tylko od indywidualnych potrzeb. Potem pozostaje już tylko cieszyć się z profitów, jakie codziennie przynosi korzystanie z usług operatora
Materiał partnerski
Jeśli artykuł Czy opłaca się kupić abonament bez telefonu? nie wygląda prawidłowo w Twoim czytniku RSS, to zobacz go na iMagazine.