Nieznany klon Tetrisa od Apple odkryty na prototypie iPoda

applemusic.pl 3 tygodni temu

Jak informuje Ehgadget, Apple stworzył klona Tetrisa, który został znaleziony na prototypowej wersji iPoda trzeciej generacji. To odkrycie wskazuje, iż firma rozważała wprowadzenie tej gry na odtwarzacz muzyczny.

Gra nazywa się Stacker i, jak łatwo się domyślić, steruje się nią dzięki przycisku scroll na iPodzie. Oprogramowanie zostało odkryte przez użytkownika X, AppleDemoYT, znanego z wyszukiwania rzadkich prototypowych urządzeń.

Prototypowy iPod to urządzenie DVT, co oznacza, iż było to urządzenie w fazie pośredniej, wciąż poddawane testom walidacji projektu. Posiada ono numer modelu A1023, który nie jest numerem żadnej oficjalnej wersji iPoda.

Urządzenie działa na prototypowej wersji systemu iPodOS 2.0, skąd właśnie pochodzi Stacker. Elementy gry poruszane są dzięki przycisku scroll w lewo i prawo, a opadają po naciśnięciu centralnego przycisku. Celem jest usuwanie linii i zdobywanie punktów czyli tak jak w klasycznym Tetrisie.

To nie jedyna gra znaleziona na prototypowym iPodzie. Jest też coś o nazwie Block0, co prawdopodobnie jest wczesną wersją gry Brick. Urządzenie posiada również grę o nazwie Klondike, która jest prawdopodobnie wczesną wersją Pasjansa. Odtwarzacz muzyczny ostatecznie doczekał się kilku gier, w tym wspomnianego wcześniej Pasjansa i Bricka.

AppleDemoYT zapytał byłego wiceprezesa Apple, Tony’ego Fadella, dlaczego Stacker nigdy nie został wydany. Odpowiedział, iż gry nie pojawiły się do czasu „późniejszej wersji oprogramowania”.

Późniejsze wersje iPoda otrzymały oficjalną wersję Tetrisa, a także takie gry jak Bejeweled, Mini Golf, Mahjong, Zuma, Cubis 2 i Pac-Man. Wszystkie te wydania miały miejsce przed pojawieniem się App Store. iPod Classic został wycofany z produkcji w 2014 roku, a iPod Touch finalnie został wycofany w 2022 roku, kończąc erę samodzielnego odtwarzacza muzycznego.

Idź do oryginalnego materiału