Informacje takie przekazał serwis NTV News. Fumihiro Otobe, 58-latek z Ryugasaki, który trudnił się w branży transportowej, miał oprócz tego poboczne dosyć dochodowe zajęcie. Oskarżony gromadził szereg oryginalnych konsol Nintendo Switch, a następnie w formie zleceń własnoręcznie modyfikował urządzenia i odsprzedawał je zainteresowanym.
Mężczyzna pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni najpierw łamał solidne zabezpieczenia Nintendo, po czym implementował na konsolach specjalne modyfikacje, które pozwalały na preinstalację 27 pirackich kopii różnych gier wideo. Tak spreparowana przez Japończyka konsola odsprzedawana była za 28 tys. jenów, czyli blisko 179 dolarów za sprzęt.Reklama
Jest wielce prawdopodobne, iż mamy do czynienia z sytuacją absolutnie bezprecedensową na skalę Japonii. Oskarżony 58-latek przyznał się do zarzutów. W 2022 roku gamingowy świat obiegły wieści z innego zakątka świata. Gary Browser, amerykański haker należący do grupy Team-Xecuter prowadził bardzo lukratywne zajęcie. Sprzedawał pirackie wersje konsol z zainstalowanym na nich autorskim ROM-em, za pomocą którego na urządzeniach można było ogrywać nielegalne produkcje. Mężczyzna finalnie skazany został na 40 miesięcy pozbawienia wolności.
Od jakiegoś czasu Nintendo podejmuje coraz poważniejsze środki w walce z piratami. Kilka miesięcy temu swoje istnienie zakończył Projekt Ryujinx, czyli nic innego, jak swoisty emulator konsoli Nintendo Switch istniejący od 2017 roku. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu Ryujinx wykazywał kompatybilność z nowymi systemami Windows oraz Linux. Obsługiwał ponad 4000 gier - 3400 tytułów otrzymało potwierdzenie pełnej funkcjonalności.
Ryujinx uznawany był za ostatni bastion piractwa działający w sprzeczności z polityką Nintendo.