Steam dodaje wbudowane nagrywanie gier, co zapewnia ogromną wygraną dla graczy Steam Deck i Linuksa

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu



Po spędzeniu trochę czasu w testowaniu tej funkcji w kliencie Steam Beta, Valve w końcu ją stworzyło nagrywanie natywne za pośrednictwem nakładki gry Steam public w głównym kliencie Steam. W najnowszej aktualizacji klienta Steam, która ukazała się 5 listopada, nagrywanie gier wreszcie zostało udostępnione dla wszystkich wersji Steam. Chociaż nowa funkcja jest niewątpliwie pomocna dla graczy na wszystkich platformach, jest szczególnie użyteczna dla graczy korzystających z Linuksa i Steam Deck, którzy do tej pory musieli polegać na niezliczonej liczbie systemu innych firm, co może być kłopotliwe w konfiguracji i prezentowaniu dodatkowego obciążenie, które może powodować problemy w grach.

Podobnie jak w przypadku GeForce Experience firmy NVIDIA (wkrótce zastąpionym przez Aplikacja NVIDIA) i oprogramowanie Adrenaline firmy AMD, Steam oferuje wiele różnych opcji nagrywania całych sesji lub tylko krótkich klipów z rozgrywki. Nie jest zaskoczeniem, iż nagrywanie gier na Steam działa z Deckem Steam (a tym samym z wieloma innymi dystrybucjami Linuksa), ale być może nie tak, jak oczekiwano, działa również z grami spoza Steam, które umożliwiają działanie nakładki Steam. Valve zastanowiło się także nad techniczną stroną rzeczy, wprowadzając optymalizacje mające na celu zminimalizowanie użycia procesora i poleganie, gdzie tylko to możliwe, na kodowaniu wideo dzięki procesorów graficznych NVIDIA i AMD. Powinno to zminimalizować wpływ na wydajność i zwiększyć efektywność energetyczną tam, gdzie ma to zastosowanie – tak jak w przypadku przenośnych urządzeń do gier. Valve zauważa, iż ​​procesory graficzne inne niż AMD i -NVIDIA mogą odnotować znaczny wpływ na wydajność, co nie jest dobrą wiadomością dla właścicieli procesorów Intel Xe.

Nagrywanie, jak sama nazwa wskazuje, to podstawowa funkcja nagrywania rozgrywki, którą gracze mogą włączyć zarówno manualnie z poziomu nakładki, jak i w trybie „Nagrywanie w tle”, który zawsze zapisuje określoną ilość materiału z rozgrywki do wybranego pliku, gotowego do skrótu aby z mocą wsteczną zapisać materiał filmowy.

„Powtórka” to sposób na szybkie cofnięcie się i sprawdzenie wcześniej nagranego materiału bezpośrednio w nakładce Steam. Powtórka może okazać się przydatna do zapamiętywania wzorców ataków wroga, ustalania, dokąd się udać w czymś na przykład w grze RPG lub po prostu do śmiechu z głupich animacji NPC lub błędów, które stały się aż nazbyt powszechne we współczesnych grach.

Z drugiej strony Clip and Share to przydatne funkcje, które ułatwiają użytkownikom edytowanie i udostępnianie nagrań gier bezpośrednio w Steam. Wygląda na to, iż te funkcje zostały zaprojektowane specjalnie dla Steam Deck, który jest przede wszystkim urządzeniem przenośnym, a nawigacja poza interfejsem Steam może być dość uciążliwa.

Funkcje nagrywania gier na platformie Steam obejmują także przydatne znaczniki i wskaźniki umożliwiające nawigację i edycję klipów i nagrań, takich jak najważniejsze momenty, tryby gry lub stany – na przykład gdy gracze znajdują się w lobby lub podczas meczu – aby ułatwić nawigację i edycję klipów i nagrań. Strona ustawień nagrywania gier Steam pozwala także użytkownikom dostosować długość klipu, limity przechowywania i tryby nagrywania dla poszczególnych gier.



Source link

Idź do oryginalnego materiału