Swiftpoint – marka akcesoryjna debiutuje w Polsce – to myszki dla wymagających

3 miesięcy temu

Specjalnością Swiftpoint są myszki. Te komputerowe oczywiście. Nie są to jednak zwykłe gryzonie do naszych komputerów i laptopów. 7 nagród CES za innowacyjny produkt zobowiązuje. To zdecydowanie produkty dla wymagających.

Swiftpoint obietnicami zawiesza poprzeczkę wysoko, a atutami mają być ergonomia, nowatorskość i nieograniczony wachlarz personalizacji. Marka właśnie zadebiutowała na polskim rynku.

Mysz komputerowa to wynalazek sięgający korzeniami lat 60. Poza małymi epizodami jak zamiana mechanicznej kulki na sensor optyczny, wprowadzenie rolek scrollujących, dodatkowych przycisków, wiele w formie działania myszki się nie zmieniło. Twórcy Swiftpoint zamierzają nieco rozruszać ten zmurszały już koncept.

Myszy Swiftpoint są wyposażone m.in. w mierzenie mocy nacisku, wyświetlacz OLED komunikujący bieżące parametry, technologię haptyczną, czy żyroskop. To tylko niektóre rozwiązania, które znajdziemy w różnych liniach produktowych Swiftpoint.

Od myszek dla zespołów kreatywnych, grafików, animatorów, przez produkty biurowe, ultramobilne i ergonomiczne myszy gotowe do pracy w każdych, choćby najmniej sprzyjających warunkach, po najbardziej szalony koncept myszy gamingowej, która w chwili startu na Kickstarterze zebrała ponad pół miliona dolarów donacji.

Ergonomia w myszach Swiftpoint ma swoje odzwierciedlenie na wielu płaszczyznach: od ultramobilności i dopasowania do pracy w każdych warunkach miniaturowych myszy serii Pen-Grip po większe, zapewniające maksymalny komfort dla nadgarstka myszy ErgoPoint z wertykalnym chwytem.

Swiftpoint szczyci się nie tylko nieszablonowym podejściem do produktu, jakim są myszki, ale też oprogramowaniem. Myszy Swiftpoint zostały wyposażone w tonę rozwiązań wspierających produktywność, jak obsługa gestów, skrótów, tryb prezentera. Wystarczy jedno dotknięcie dedykowanego przycisku, a możemy wstać od biurka i z pomocą wbudowanego żyroskopu kontynuować prezentację z łatwością przełączając slajdy, kierując uwagę na podświetlone obszary czy zakreślając w powietrzu najważniejsze fragmenty prezentowanych dokumentów. 4

Coś, za co Swiftpoint pokochają zarówno gracze, jak i twórcy treści cyfrowych to bardzo rozbudowane opcje personalizacji funkcji. Wszyscy kluczowi gracze rynku myszek posiadają swój software pozwalający na zarządzanie funkcjami przycisków, rolek, jednak podobno żaden z nich nie jest tak intuicyjny i żaden nie daje tak wielu możliwości personalizacji, pozwalając na tworzenie kombinacji wejściowych i płynnych sekwencji akcji sprawdzających się zarówno w grach, jak i specjalistycznych programach.

Swiftpoint Z2 to prawdopodobnie najbardziej szalona i futurystyczna mysz, z jaką mieliście do czynienia. Projekt zapoczątkowany w 2017 roku na Kickstarterze doczekał się miana legendy dzięki mnogości zastosowanych w nich technologii. Mysz z sensorem Pixart PAW3395 26k wyposażona została w 13 w pełni programowalnych przycisków, w tym 5 mierzących moc nacisku z możliwością przypisania dodatkowych akcji (tzw. Deep Click), wyświetlacz OLED prezentujący m.in. bieżącą konfigurację, rozdzielczość DPI, siłę nacisku, haptyczne wibracje, żyroskop z obsługą gestów (np. pochylenia lewo/prawo), dedykowane nakładki na podstawę zmieniające mysz w analogowy joystick… Sami widzicie, to nie jest „zwykła myszka”.

Dla kreatywnych firma ma w swoim portfolio model Swiftpoint Creator, który współdzieli z Z2 wiele z wymienionych cech, jeszcze lepiej integrując się z programami takimi jak Photoshop, Ilustrator, After Effects, DaVinci Resolve itp. Podobnie jak w większości produktów Swiftpoint znajdziemy tutaj wsparcie zarówno dla systemów Windows, jak i MacOS.

Ostatnią, a jednocześnie najbardziej wyróżniającą się serią produktów Swiftpoint jest seria bardzo małych myszy Pen-Grip, których chwyt przypomina trzymanie w dłoni pióra lub długopisu. To rozwiązanie sprawdza się idealnie w każdych warunkach niezależnie od rozmiaru pulpitu roboczego, a forma chwytu odciąża nadgarstek, pozwalając na bardziej komfortową i wolną od bólu pracę. Ta mysz sprawdzi się nie tylko podczas pracy na laptopie, ale również pomoże rozwinąć funkcje tabletu z Androidem lub iPada.

Oferta Swiftpoint w Polsce obejmuje dziesięć modeli myszy, których ceny wahają się od 399 do 1 099 zł. Produkty na ten moment są dostępne w sieci x-kom. Oficjalnym przedstawicielem Swiftpoint w naszym kraju jest CEG Polska, a za dystrybucję odpowiada NTT System.

Logitech G prezentuje G309 – nową mysz dla graczy

Jeśli artykuł Swiftpoint – marka akcesoryjna debiutuje w Polsce – to myszki dla wymagających nie wygląda prawidłowo w Twoim czytniku RSS, to zobacz go na iMagazine.

Idź do oryginalnego materiału